E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Aquapark
Понеделник, 12 Март 2018 16:27

Верея - Ботев (Пловдив) 2:4, Жоао Пауло вкара гол от над 40 метра/видео/

Отборите на Верея (Стара Загора) и Ботев (Пловдив) играят при резултат 2:4 в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига.

Първият удар в срещата дойде в 6-ата минута. Новото попълнение на домакините Венцислав Христов стреля, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно обаче новият нападател на “сините” наказа Ботев. Централният бранител на гостите Димитър Пиргов направи груба грешка, продължавайки кълбото назад в собственото си наказателно поле, където най-съобразителен се оказа именно Христов, който с лекота вкара първия си гол с екипа на ВереяВерея - 1:0.

В 18-ата минута Пиргов направи нова грешка, след като се подхлъзна в много лош момент. От тази ситуация се възползваха играчите на Благомир Митрев. Опитният Георги Андонов проби отдясно и центрира страхотно в наказателното поле, където Венци Христов бе над всички. Опитният таран с глава матира Иван Чворович - 2:0.

В 32-ата минута Йордан Минев центрира в наказателното поле на домакините, там Диого Кампос се пребори за кълбото, което попадна в краката на Жоао Пауло. Атакуващият футболист шутира веднага, но твърде неточно. Пет минути по-късно бразилецът избухна! Бившият играч на Лудогорец се разписа във вратата на Пламен Колев с удар от над 40 метраметра - 2:1.

Второто полувреме започна мечтано за "жълто-черните". В 48-ата минута Пауло проби отляво, след което майсторски намери Диого Кампос, който с глава направи резултата 2:2.

В 57-ата минута резервата Стивън Петков можеше да се разпише, но шутът му бе спасен от Колев. В 72-ата минута и Тодор Неделев се появи на сцената. Голямата звезда на "канарчетата" получи възможност да стреля от пряк свободен удар, националът не сбърка и вкара своя осми гол от началото на сезона в елита.

В 84-ата минута Лазар Марин проби мощно по левия фланг и центрира остро по земя в наказателното поле към Стивън Петков. За младия футболист остана най-лесното, а именно да запише името си сред голмайсторите.

ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:4

1:0 Венцислав Христов (7)

2:0 Венцислав Христов (18)

2:1 Жоао Пауло (37)

2:2 Диого Кампос (48)

2:3 Тодор Неделев (72)

2:4 Стивън Петков (82)

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Костадин Слаев, Илия Мунин, Веселин Минев, Юлис Ндонг, Елиас, Илиян Йорданов, Антон Огнянов, Георги Андонов, Венцислав Христов

Ботев: Иван Чворович, Лазар Марин, Пламен Димов, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Диого Кампос, Жоао Пауло