E-mail за връзка: plovdivskinovini@gmail.com

Понеделник, 12 Март 2018 19:29

За 106 годишнината: Ботев Пд обърна зрелищно Верея на "Трейс Арена" с 4:2/видео/

Ботев Пд стигна до зрелищна победа с 4:2 над Верея след обрат на "Трейс Арена" в Стара Загора. С този успех канарчетата зарадваха своите фенове за 106 годишнината на клуба. Победата също е и под номер 700 в елита. Четвъртото попадение за "канарчетата" в срещата, което бе дело на резервата Стивън Петков, пък е под номер 900 за Ботев при гостувания в елита.

Първият удар в срещата дойде в 6-ата минута. Новото попълнение на домакините Венцислав Христов стреля, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно обаче новият нападател на “сините” наказа Ботев. Централният бранител на гостите Димитър Пиргов направи груба грешка, продължавайки кълбото назад в собственото си наказателно поле, където най-съобразителен се оказа именно Христов, който с лекота вкара първия си гол с екипа на Верея.

В 18-ата минута Пиргов направи нова грешка, след като се подхлъзна в много лош момент. От тази ситуация се възползваха играчите на Благомир Митрев. Опитният Георги Андонов проби отдясно и центрира страхотно в наказателното поле, където Венци Христов бе над всички. Опитният таран с глава матира Иван Чворович.

В 32-ата минута Йордан Минев центрира в наказателното поле на домакините, там Диого Кампос се пребори за кълбото, което попадна в краката на Жоао Пауло. Атакуващият футболист шутира веднага, но твърде неточно. Пет минути по-късно бразилецът избухна! Бившият играч на Лудогорец се разписа във вратата на Пламен Колев с удар от над 40 метра. .

Второто полувреме започна мечтано за "жълто-черните". В 48-ата минута Пауло проби отляво, след което майсторски намери Диого Кампос, който с глава направи резултата 2:2.

В 72-ата минута и Тодор Неделев се появи на сцената. Голямата звезда на "канарчетата" получи възможност да стреля от пряк свободен удар, националът не сбърка и вкара своя осми гол от началото на сезона в елита.

В 84-ата минута Лазар Марин проби мощно по левия фланг и центрира остро по земя в наказателното поле към Стивън Петков. За младия футболист остана най-лесното, а именно да запише името си сред голмайсторите.

Играчите на Николай Киров приемат Дунав в последния кръг от редовния сезон в Първа лига.

Стартови състави:

ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 5. Илия Мунин, 15. Костадин Слаев, 14. Веселин Минев, 10. Елиаш, 9. Юлис Ндонг, 11. Илиян Йорданов, 7. Георги Андонов, 8. Антон Огнянов, 29. Венцислав Христов

Ст. треньор: Благомир Митрев

БОТЕВ (Пловдив): 99. Иван Чворович, 23. Йордан Минев, 70. Пламен Димов, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 93. Густаво Афонсо, 8. Тодор Неделев, 9. Диого Кампос, 37. Жоао Пауло

Ст. треньор: Николай Киров

Последно променена в Понеделник, 12 Март 2018 20:09