Ботев завърши с победа контролите, Пиргов се контузи /снимки/

14 Юли 2018 12:32

Ботев победи с 3:1 Царско село и завърши без поражение в контролите. Тимът загря за първия си официален мач за новия сезон срещу Левски следващата събота. Ботев завърши само с едно равенство и само победи. В контролата обаче имаше голям проблем за Ботев, след като Димитър Пиргов се контузи в 32-та минута и напусна принудително, той е под въпрос за двубоя с Левски.

В 9-та минута Стивън Петков се озова сам срещу Росен Андонов преодоля го и на опразнената врата реализира за 1:0.

В 20-та минута играч на Царско село опита центриране, но топката се насочи към вратата на Кайзер, който успя да избие топката.

Две минути по-късно Ботев направи много добра комбинация, Дуде Ндонгала проби и върна топката към Стивън Петков, който стреля, но ударът му премина покрай гредата на гостите.

В 24-та минута съдията Георги Кабаков спря двубоя, за да може играчите и съдиите да се освежат с вода в голямата жега.

В 31-та минута Дуде Ндонгала беше съборен в наказателното поле и Георги Кабаков отсъди дузпа, която Тодор Неделев изпълни дузпа и удвои преднината на "канарчетата" - 2:0.

В 38-та минута Царско село върна гол, по доста интересен начин, играч на гостите беше в засада, но беше покрит от Димитър Пиргов, който се контузи и покри засада, а след това Царско село и реализира за 2:1.

Бранителят излезе контузен и беше заменен принудително от Кристиан Димитров.

В 65-та минута с хубава комбинация между влезлите през втората част юноши на клуба се стигна до трети гол за Ботев. Милко Георгиев подаде към Кристиан Добрев, който вкара за 3:1.

В 67-та минута Кабаков отново спря играта и даде играчите да се освежат.

Другата събота в 20:45ч. Ботев приема Левски в дербито на първия кръг в Първа лига.

Ботев: Даниел Кайзер, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Филип Филипов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала, Густаво Афонсо, Стивън Петков (Мартин Димитров, Радослав Терзиев, Кристиан Димитров, Атанас Янков, Радослав Апостолов, Станислав Шопов, Васил Шопов, Милко Георгиев, Благовест Данчев, Кристиан Добрев)