Локомотив победи с 3:2 Ботев в дербито на Пловдив при U19

25 Фев 2019 09:49

Локомотив Пловдив обърна Ботев от 2:0 до 3:2 и спечели пловдивското дерби при елитната U19.

Гостите поведоха в 15-та минута на двубоя, след грешка в защитата на „черно-белите“. Минута по-късно възпитаниците на Димитър Палазов имаха шанс да изравнят - Мартин Паскалев засече топката с глава, след центриране, но не успя да отбележи. В 26-та минута Ботев увеличи преднината си на 2:0. Това обаче не сломи бойния дух на домакините. В 32-та минута Стоимен Тотков намали разликата на 1:2. В края на първата част Мартин Паскалев отново имаше възможност за гол, но вратарят на „жълто-черните“ изби топката.

В началото на второто полувреме Илиян Томов изравни резултата - 2:2. В 61-та минута Октай Юсеин засече с глава центриране отляво, но не успя да уцели вратата на гостите. В 75-та минута бе отсъден наказателен удар в полза на Ботев, като зад топката застана капитанът на „жълто-черните“ Шопов. Вратарят на домакините Йотов обаче успя да избие топката. В 85-та минута „смърфовете“ обърнаха мача в своя полза. Победният трети гол бе дело на Октай Юсеин, след извеждащ пас на Илиян Томов.