Ботев се издъни срещу Пирин в U19

07 Апр 2019 12:26

Ботев (Пловдив) допусна равенство 1:1 срещу Пирин (Благоевград) в среща от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Жълто-черните" се намират в тежка серия, след драматичното отпадане от Черно море за Купата и загубата от Левски в последния кръг. Въпреки това, "канарчетата" създадоха доста голови положения, но в пореден мач инкасираха попадение в заключителните минути.

Резултатът бе открит от Иван Василев в 40-ата минута, след хубав извеждащ пас на Благовест Данчев. Малко преди това Станислав Шопов удари греда, а Василев се отчете със сериозен пропуск от няколко метра.

След почивката играта се водеше изцяло в половината на Пирин, а пловдивчани имаха няколко добри ситуации за гол. В 87-ата минута топката бе изпратена към наказателното поле на Ботев, играч на "зелените" я пусна покрай вратаря и Станислав Работов в опита си да я изчисти я прати в собствената си врата.