Печат на тази страница

ПСВ Айндховен и Домжале спряха юношите на Ботев в Хърватия

22 Апр 2019 14:50

Юношите на Ботев записаха добро представяне на международния турнир Prvi Koraci. Надпреварата се проведе от 17 до 20 април в Хърватия, а участие в нея взеха множество отбори от цяла Европа.

При набор 2007 "канарчетата" отпаднаха на осминафиналите. В групата си момчетата на Стоян Ангелов записаха две победи с по 3:0 над NK Rudar и NS Medimurje, като по този начин завършиха на първото място.

На осминафиналите "жълто-черните" се изправиха срещу холандския гранд ПСВ Айндховен, който бе завършил на второто място в групата си. Пловдивчани изиграха изключително силен мач, като изтърваха множество положения и срещата завърши 1:1, а при дузпите холандците показаха по-точен мерник и триумфираха.

При набор 2009 пловдивчани стигнаха до четвъртфиналите. В груповата фаза възпитаниците на Минчо Цветанов записаха три победи - с 5:3 над NHK Sibenik, 4:1 над HRNK Zmaj и 2:1 над HSK Zrinjski Mostar.

В осминафиналите "канарчетата" се наложиха с 3:1 над хърватския втородивизионен тим HNK Jadran. На четвъртфиналите "жълто-черните" отстъпиха с 1:2 на словенския Домжале.