Ботев удари ЦСКА-София при U15

06 Май 2019 17:27

Ботев (Пловдив) изигра страхотен мач и се наложи с 2:1 над ЦСКА-София в среща от 26-ия кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Момчетата на Георги Онов направиха един от най-силните си мачове от началото на сезона и напълно заслужено взеха трите точки. С днешния успех "канарчетата" удариха сериозно по амбициите на ЦСКА-София в борбата за титлата, която "червените" водят с Левски.

В средата на първото полувреме Никола Гелин пусна извеждащ пас към Никола Илиев, който финтира вратаря и на празна врата откри резултата. В 60-ата минута Никола Илиев, който за пореден път демонстрира страхотните си качества, елиминира защитник отдясно и подаде към Даниел Гичев, а сърцатият халф от близка дистанция покачи на 2:0.

В добавеното време на срещата столичани намалиха резултата с красиво попадение от свободен удар. Със спечелените три точки "жълто-черните" доближиха отбора на Септември, който е на третата позиция.