Ботев 2005 вдигна Купата след победа над Лудогорец

14 Май 2019 17:51

Ботев (Пловдив) спечели Купата на БФС при децата, родени през 2005 година.

На финала, който се игра на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица, "канарчетата" победиха с 6:4 след дузпи Лудогорец, редовното време завърши 1:1.

Ботев (Пловдив) бе по-активният отбор през първото полувреме, владеше топката и опитваше удари при всяка удобна ситуация.

В 10-ата минута Димитър Петров от Ботев (Пловдив) нацели напречната греда от пряк свободен удар. Петър Атанасов направи добавка, но вратарят на Лудогорец спаси.

Малко след това Андерй Цой опита далечен удар, стражът на разградчани отново се намеси и изби.

В 20-ата минута Димитър Петров също стреля от дистанция, Умут Хабил улови.

Малко след началото на второто полувреме Асен Митков изведе Мартин Драганов, но последният не успя да нанесе удар, като защитата на Лудогорец се справи със ситуацията.

"Жълто-черните" продължават да са по-активни, удар на Андрей Цой не намери целта.

В средата на полувреме дойдоха първите опасни положения за Лудогорец. Георги Караиванов имаше много добра възможност, но вратарят на Ботев спаси удара му. Малко след това Петър Кирев стреля в аут.

В 50-ата минута Ботев поведе. Мартин Драганов се озова на точното място в наказателното поле и изведе "канарчетата" напред.

Две минути преди края Лудогорец изравни. След центриране от корнер вратарят на Ботев не успя да избие и Петър Кирев изравни.

В добавеното време Драганов пропусна за Ботев.

При дузпите Ботев вкара и петте удара, докато Лудогорец сгреши веднъж.

Сребърните медали на Лудогорец бяха връчени от кмета на Горна Оряховица инж. Добромир Добрев.

Бронзовите медалисти от САЩ′94 Бончо Генчев и Георги Георгиев връчиха медалите и купата на шампионите.

Лудогорец: 12. Умут Хабил, 2. Христо Русев, 13. Георги Караиванов, 3. Александър Георгиев, 18. Кристиян Иванов, 8. Петър Атанасов, 9. Васил Тошев (5. Костадин Белалиев), 14. Стивън Вълчев (4. Костадин Марикополиев), 10. Радослав Мутафов (16. Дакарай Трувилион), 7. Никола Георгиев-капитан (20. Божидар Митев), 19. Петър Кирев;
Резерви: 1. Симеон Чолаков, 17, Емил Панов, 6. Ивайло Димитров
Треньор: Емил Георгиев;

Ботев (Пловдив): 23. Александър Маджаров, 4. Добромир Павлов, 3. Божидар Сидеров, 2. Христо Цветков, 5. Костадин Татаров, 10. Асен Митков (13. Тодор Петков), 7. Стефан Трайков (6. Георги Кущинаров), 9. Валентин Иванов (16. Марио Начев), 11. Андрей Цой, 20. Димитър Петров, 8. Мартин Драганов;
Резерви: 84. Йордан Костадинов, 17. Румен Павлов
Треньор: Румен Байрев