Локо U19 обърна Марек

22 Май 2019 11:50

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 19 години постигна победа над Марек (Дупница). „Черно-белите“ спечелиха с 2:1, като трябваше да правят обрат от 0:1.

В началните минути на срещата Желязко Калинов нацели страничната греда, а в следващата атака Октай Юсеин бе спънат в наказателното поле на дупничани и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката, но ударът му бе отразен от стража на гостите. В 37-та минута Марек откри резултата. Играч на гостите засече подаване по земя и се разписа за 0:1.

През втората част Локомотив натисна здраво съперника в търсене на обрат. В 49-та минута Желязко Калинов се озова сам срещу вратаря, но би право в него. Последваха удари на Филип Колев и Петко Петков, но резултатът остана непроменен. В 85-та минута Локомотив стигна до равенството, след като Октай Юсеин бе точен за 1:1. Седем минути по-късно отново той донесе победата за възпитаниците на Димитър Палазов за крайното 2:1.