Ботев разби Пирин в U19, Иво Казаков с 4 гола

15 Авг 2019 18:37

Ботев (Пловдив) разгроми с 5:0 Пирин (Благоевград) в среща от 2-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" надиграха тотално своя съперник и напълно заслужено добавиха нови три точки към актива си. Над всички бе нападателят Иво Казаков, който заби четири гола във вратата на "орлетата".

Още в първата минута Димитър Тонев отправи опасен удар, минал встрани от вратата на гостите. В 8-ата минута Иво Казаков проби по левия фланг и пробва удар от малък ъгъл, който бе отразен от вратаря.

В 15-ата минута Георги Трифонов получи извеждащо подаване и след като преодоля вратаря отправи удар, но той бе спрян от защитник пред голлинията. При последвалия корнер "канарчетата" отправиха няколко удара, но те се спряха в тялото на защитници на благоевградчани.

Така се стигна до 25-ата минута, в която Иво Казаков бе изведен сам срещу вратаря и прати топката покрай него за 1:0. В 38-ата минута Иво Казаков пусна към Георги Трифонов, който прекара топката покрай стража и стреля, а притичал защитник изби влизащата във вратата топка.

В 43-ата минута водените от Петър Пенчев и Димитър Пашев ботевисти стигнаха до втори гол. Иво Казаков осъществи индивидуален рейд и с прецизен удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

Второто полувреме стартира със светкавичен гол за "канарчетата", дошъл след по-малко от 30 секунди игра. Футболист на "жълто-черните" проби отляво и центрира, Иво Казаков шутира, първоначално топката рикошира в бранител и се върна в нападателя, който със силен шут отблизо оформи своя хеттрик.

В 72-ата минута Димитър Балинов центрира отдясно към Иван Василев, атакуващият футболист шутира от 15 метра и топката влетя във вратата, като се получи лек рикошет от тялото на защитник. Крайният резултат бе фиксиран в 85-ата минута, когато Иван Василев центрира отдясно по атаката на Ботев, а Иво Казаков на празна врата вкара четвъртия си гол.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Станислав Работов, Атанас Чернев, Габриел Земярски, Димитър Балинов, Мартин Русев, Станислав Шопов (к), Петър Итов, Димитър Тонев, Иво Казаков, Георги Трифонов (Атанас Стоименов, Георги Господинов, Димитър Пройчев, Иван Василев)