Женският отбор на Локомотив започна с три точки

06 Сеп 2020 08:44

Женският отбор на Локомотив (Пловдив) започна с победа в първия кръг на първенството при жените. “Черно-белите” победиха като гости Риал в село Ковачевци с 0:2.

Двубоят започна с натиск на Локомотив, като последваха няколко пропуска пред вратарката на домакините. Логичното се случи в средата на първата част, когато Николета Бойчева бе точна за 0:1.

През втората част отново по-настоятелни бяха възпитаничките на Ангел Славов. В 65-та минута, след изпълнение на фаул от Вероника Гоцева, топката срещна гредата, а Кристияна Димитрова бе най-съобразителна и вкара топката в мрежата за 0:2. Спорното съдийство успя да изнерви до краен предел момичетата на Ангел Славов и в 82-та минута червен картон получи Женя Стрезова. В последните 10 минути бе отсъдена дузпа за домакините. Вратарката Мария Богданова демонстрира хладнокръвие и отрази удара.

Следващата събота е градското дерби срещу Енко (Пловдив).