НСА нанесе първа загуба на ЖФК Локомотив

09 Ное 2020 12:24

НСА спря добрата серия на ЖФК Локомотив Пловдив. Столичанки надвиха “черно-белите” с 2:0 и нанесоха първо поражение на пловдивчанки от началото на сезона.

Мачът се игра при много добри условия на терена на Национална Спортна Академия, като домакините бяха по-активния отбор. Тея Пенкова даде преднина за НСА през първата част в 9-та минута, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част положения имаше и пред двете врати. Момичета на Ангел Славов се защитаваха добре, но това не стигна да се поздравят с точка или с три. В 69-та минута Арабаджиева се откъсна от защитата на НСА и излизаше очи в очи с вратарката на домакините. Футболистката на Локомотив бе съборена, а съдията реши да покаже само жълт картон на състезателка на столичанки за нарушението. При последвалия пряк свободен удар Вероника Гоцева стреля първо в стената, а после опасно покрай вратата на НСА. Пет минути преди края отново Тея Пенкова оформи крайното 2:0.

Следващият кръг Локомотив Пловдив гостува на Левски Чепинци.