ЖФК Локомотив с важна победа в Стара Загора

29 Ное 2020 13:38

Oтборът на ЖФК Локомотив (Пловдив) надделя като гост на Локомотив (Стара Загора) с 1:0. “Черно-белите” взеха своето в здрава битка под Аязмото и добавиха нови три точки към актива си.

Още във втората минута на мача Инна Димова и Кристияна Димитрова успяха да притиснат защитата на домакините и малко ги раздели от това едната да открие резултата. Несъществуваща засада спря момичетата на Ангел Славов да поведат няколко минути след това. Отборът на Локомотив (Стара Загора) отбеляза през първата част, но голът бе отменен заради засада.

През втората част срещата остана оспорвана, като положения не липсваха и пред двете врати, но солидната игра в защита и добри прояви на вратарката Мария Богданова запазиха за пореден път мрежата на момичетата от Пловдив суха. Николета Бойчева с глава отбеляза така важния гол и донесе трите точки.

Треньорът на ЖФК Локомотив сподели след мача, че не е изобщо доволен от редица съдийски решения по време на срещата.

Следващата седмица е последният мач за есенния полусезон. В Пловдив гостува Етър Велико Търново.