ЖФК Локомотив стана вицешампион при жените

26 Юни 2021 21:38

Отборът на ЖФК Локомотив стана вицешампион на България в женското първенство на Swiss Capital Лига! Възпитаничките на Ангел Славов не могат да бъдат изместени от втората позиция и за втора поредна година се окичиха със сребърните медали! Те получиха купата и медалите преди началото на гостуването на ЛП Супер Спорт

ЛП Супер Спорт – ЖФК Локомотив Пловдив 3:1

В мач без значение за класирането ЖФК Локомотив загуби от ЛП Супер Спорт в София. На стадиона в квартал “Надежда” домакините поведоха в самото начало на срещата след грешка в отбора на гостите. До края на полувремето последваха няколко пропуска и пред двете врати, но гол така и не падна. Втората част започна с натиск на момичетата на Ангел Славов, който се засилваше с всяка изминала минута. Две греди на Велина Кошулева, както и още няколко положения, в които малшанса попречи топката да влезе във вратата. И така, след поредна контраатака, ЛП вкара втори гол. Вероника Гоцева върна едно попадение за Локомотив, но до края на срещата домакините отбелязаха още едно такова за крайното 3:1.

Дебют направи 12-годишната Цветелина Славчева, която показа хъс, борбеност и се представи отлично.

Множество проблеми с контузени състезатели доприноха за загубата, а на вратата застана полеви играч.

Преди мача бяха раздадени сребърните медали от шампионата на нашите момичета.