Спартак с нова разгромна победа

27 Сеп 2021 10:00

Спартак постигна шеста поредна победа в първенството на А- Областна група, след като се наложи със 7:1 над ФА Пловдив 2015.

Двубоят се игра на изкуствения терен на Айсберг Арена в "Тракия".

Гладиаторите започнаха силно и в 13' откриха резултата. Тодор Тимонов центрира от корнер и от близо Георги Лазаров вкара за 0:1.

В 34' отново Тимонов центрира, този път от фаул, и Николай Христозов заби топката неспасяемо в собствената си врата за 0:2.

В 40' защитник на домакините игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа, а Тимонов с топовен удар направи резултата класически.

Само една минута по- късно Васил Стойчев бе изведен отлично в коридор и сам срещу вратаря направи резултата 0:4.

В 55' Георги Лазаров намери отлично Любо Цеков, който стреля в долния десен ъгъл за 0:5.

В 75' Георги Лазаров с глава отбеляза второто си попадение за 0:6.

В 89' "гладиаторите" получиха първото попадение във вратата си за сезона. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа за спъване на нападател в наказателното поле и вкараха почетното попадение за 1:6.

В последната минута на мача капитанът Кирил Георгиев с диагонален удар оформи крайното 1:7.

Гладиаторите имаха и още възможности и можеха да победят с двуцифрен резултат.

След 6 кръга Спартак е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 18 точки и голова разлика 28:1.

В следващия кръг, на 2 октомври от 16:00 часа, Спартак приема на стадион "Тодор Диев" тима на Марица Милево.

Съставът на Спартак: В. Димитров, А. Стойчев, К. Милев, К. Апостолов, С. Марудов, Х. Доков, К. Георгиев, В. Стойчев, Т. Тимонов, Г. Лазаров, Л. Цеков (Д. Милчев, Ц. Вълчинов, Д. Хасан, А. Маргаритов, Г. Тодоров)