И вторият в класирането не спря Спартак за девета поредна победа

17 Окт 2021 22:21

Спартак постигна деветата си и най- важна победа в първенството на А- Регионална група, след като победи с 1:0 втория в класирането Секирово. До този момент двата отбора бяха безгрешни в първенството, но вече само "гладиаторите" са без загубена точка и са едноличен лидер в класирането.

Срещата днес бе ръководена от най- добрия български съдия Георги Кабаков, който се справи отлично и бе безгрешен през всичките 90 минути на мача.

Старши- треньорът Данаил Бачков днес не можеше да разчита на контузения централен защитник Кръстьо Милев.

Още в 20' на днескашния мач обаче се наложи Спартак да направи принудителна смяна след като другият централен защитник Камен Апостолов получи контузия и бе заменен от юношата Димитър Милчев.

Днес "гладиаторите" изиграха перфектен тактически мач и държаха инициативата целите 90 минути.

В 25' Кирил Георгиев изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката облиза горната греда.

В 37' Антон Маргаритов отправи страхотен удар от 25 метра, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри от страничната греда.

През второто полувреме Спартак отново диктуваше темпото на играта, за да се стигне до най- важния момент в мача, когато в 70' Стоян Марудов центрира отляво и удар на Васил Стойчев с глава срещна горната греда. Отбитата топка бе засечена от Любо Цеков, който веднага стреля към вратата, но играч на домакините изби топката с ръце от гол линията. Главният съдия Георги Кабаков веднага отсъди дузпа, а защитникът играл с ръка получи директен червен картон. Тодор Тимонов застана зад бялата точката и с много силен топовен удар донесе деветата поредна победа за Спартак.

До края на мача Спартак можеше да удвои резултата. След отлична контраатка Георги Лазаров намери Любо Цеков, но точно преди нападателят да отбележи второ попадение топката му бе избита.

Така Спартак еднолично води в класирането с голова разлика 42:2. В следващия десети кръг на 23.10. , събота, от 16:00ч. Спартак приема тима на Марица Любеново на стадион "Тодор Диев".

Състав: В. Димитров, А. Стойчев, К. Апостолов (Д. Милчев), С. Марудов, Х. Доков, Т. Тимонов, К. Георгиев- к, В. Стойчев, А. Маргаритов, Г. Лазаров (А. Стойчев), Л. Цеков (Г. Тодоров)