Академик Бултекс 99 загуби от Балкан по същия начин както и в Пловдив, двубоят започна с 45 минути закъснение

16 Дек 2018 20:40

Академик Бултекс 99 загуби гостуването си на Балкан в Ботевград с 96:97. Мачът започна с 45 минути закъснение, след като Академик беше блокиран от тежкото време и закъсня за двубоя, както е известно в Софийско вали много силен сняг.

Академик започна ударно двубоя и поведе с 10 точки, Балкан обаче намали преднината на пловдивчани и първата част беше спечелена с 24:21.

Балкан спечели убедителното втората част с 31:24. Така на полувремето Балкан водеше с 52:48.

Домакините спечелиха с точка 21:20 третата част.

В последната Академик не само се върна в двубоя, но и поведе тимът водеше мало преди края. Балкан отново си върна водачеството, след това се стигна до изравняване. Точно тогава Дайшон Найт изпусна под коша, след като си спечели борбата, но успя да направи по-лесното да реализира, Балкан пък получи фаул изпусна първия, но вкара втория. Найт пък имаше още една възможност накрая да вкара, но беше блокиран и не успя да вкара. По абсолютно идентичен начин пловдивчани загубиха първият двубой срещу Балкан в Пловдив.

Най-резултатен за пловдивчани стана Дайшон Найт с 30 точки, 25 добави Васил Бачев, а с 11 се отчете Александър Груев.

Хопкинс стана най-резултатен за Балкан с 24 точки.

Академик е пети с 13 точки, а Балкан е трети с 15.

В четвъртък Академик приема Кожув в Балканската лига, а в неделя приема Берое в среща от НВЛ.