Академик Бултекс 99 с много добър аванс преди реванша срещу Ямбол за Купата /снимки/

27 Дек 2018 20:05

Академик Бултекс 99 завърши годината с победа, след като тимът победи с 95:78 Ямбол в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Така тимът взе аванс от 17 точки преди реванша на 16 януари.

Двубоят беше дебют за Йордан Янков, който временно замества.

Академик спечели първата част с 26:14.

Във втората четвърт обаче Ямбол не само заличи преднината, но и поведе след като спечели частта с 32:15. Така на полувремето резултатът беше 46:41 за гостите от Ямбол.

Академик стартира ударно третата четвърт и поведе с 10:0 до 6 минути и 50 секунди до края на частта. Третата част беше спечелена с 26:14 от Академик и така тимът си върна водачеството в двубоя - 67:60 след 30 минути игра.

Последната четвърт беше спечелена с 28:18 от Академик и така тимът направи хубава разлика от 17 точки за крайното 95:78.

Най-резултатен за Академик стана Младен Виткович с 19 точки, 17 добави капитанът Васил Бачев, а с 16 се отчете Дашон Найт.

Най-резултатен за гостите от Ямбол стана Айзея Уилис 22 точки.

През уикенда пловдивчани почиват в предстоящия кръг в НБЛ, а следващият мач на тима за новата година ще е на 3 януари, когато тимът приема Блокотехна в Балканската лига.

Реваншът е на 16 януари в Ямбол, а победителят ще срещне на полуфиналите в турнира за Купата победителя от двойката между Левски Лукойл и Балкан.

В останалите първи четвъртфинали Академик София победи Спартак Плевен у дома с 83:68, а Берое надигра Рилски спортист като гост със 78:67. В момента играят Левски Лукойл и Балкан.