Шампионът Монтана разгроми Академик Пловдив жени

09 Ян 2019 17:26

Монтана 2003 очаквано спечели визитата си на Академик Пловдив в женското първенство. Баскетболистките на Стефан Михайлов не срещнаха затруднения срещу далеч по-неопитния си съперник и спечелиха със 106:53.

Победата бе десета за шампионките, които имат и едно поражение. Съперникът им е с баланс 2-8.

В следващия кръг Монтана 2003 приема Септември 97, докато Академик гостува на Шампион 2006.

Гостите взеха инициативата от самото начало и само за десет минути игра поведоха с 29:13. Те продължиха да трупат разлика, като на почивката преднината им бе 31 точки при 54:23. Ситуацията не се промени и след паузата. Монтана 2003 доминираше по всички показатели и направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатна за успеха бе Габриела Ангелова, която завърши с 24 точки. По 14 имат Йоанна Иванова и Преслава Колева. Дебора Филипова се отчете с дабъл-дабъл от 11 точки и 10 асистенции. Христина Иванова и Виктория Стойчева вкараха по 10 точки.

За Академик Ангелина Дрянкова отбеляза 20 точки, като тя бе и единствената с двуцифрен актив./bgbasket.com