Академик Бултекс 99 направи най-добрия подарък за рожденика Асен Николов

16 Ян 2019 19:59

Академик Бултекс 99 зарадва по най-добрия си начин старши треньорът Асен Николов, който празнува днес рожден ден. Пловдивчани се справиха с Ямбол със 79:72 като гост и след успех и в Пловдив се класират за полуфиналите в турнира за Купата на България.

Ямбол поведе в първата четвърт след 26:19, а във втората домакините взеха частта с точка - 19:18. Така те успяха да понамалят пасива си от първата среща в Пловдив и водеха с 45:37 на полувремето.

В третата четвърт пловдивчани взеха частта с 23:17 и убиха интригата в двубоя. В последната Академик взе частта с 19:10 и така спечели и втората среща този път със 79:72.

Най-резултатен за Академик стана капитанът Васил Бачев с 26 точки, а Дайшон Найт добави 18, с 13 се отчете Никола Вуйович. За домакините Айзея Уилямс завърши с най-много 21 точки.

На четвъртфиналите Академик чака победителя от двойката между Балкан и Левски, които играят в момента в Ботевград. Балкан има точка преднина след първата среща в София.

В събота Академик гостува на Левски в среща от НБЛ.