Академик Бултекс 99 с първа загуба за 2019-а след поражение от шампиона Левски Лукойл

19 Ян 2019 19:40

Академик Бултекс 99 загуби с 87:75 гостуването си на шампиона Левски Лукойл.

Двубоят стартира равностойно и Левски взе първата част с две точки - 22:20.

Във втората пловдивчани изравниха резултата след като взеха частта с 20:18. Така на полувремето резултатът беше 40:40.

Левски взе три точки преднина след като спечели третата четвърт с 25:22.

Шампионите успяха да спечелят мача в четвъртата част с 22:13 и с общ резултат 87:75.

Най-резултатен за Академик стана Дайшон Найт с 26 точки, 16 добави капитанът Васил Бачев, Питър Олисемека се отчете с 14 точки и страхотен мач.

Това беше първа загуба за Академик, откакто Асен Николов се завърна начело на тима и първа за новата 2019-а година. Тимът беше в страхотна серия от пет поредни победи във всички турнири.

В класирането Левски е лидер с 26 точки, а Академик е пети с 19.

За Академик предстоят две домакинства във вторник срещу Башкими в Балканската лига и в събота срещу Спартак Плевен.