Академик Бултекс 99 удари Спартак Плевен за нова победа /снимки/

26 Ян 2019 20:58

Академик Бултекс 99 победи Спартак Плевен в среща от НБЛ със 79:68 и продължи успешната си серия. Тимът вече повече от месец няма загуба у дома, а откакто Асен Николов се завърна начело на отбора единствено шампионът Левски Лукойл нанесе поражение на пловдивчани. Отборът на Асен Николов проведе мача много концентрирано и мотивирано, игра агресивно в защита и атака и закономерно се поздрави с крайния успех. Пловдивчани водеха през цялото време, като два пъти разликата стигна до 20 точки и само веднъж – в последната четвърт, падна под 10. Така пловдивският тим излезе на 4-то място във временното класиране.

Страхотно започна двубоят за домакините, които поведоха с 25:14 след първата четвърт.

Пловдивчани спечелиха и втората четвърт с 15:12 и така на полувремето резулатът беше 40:26 за Академик.

Третата четвърт беше спечелена с 20:16 от гостите и разликата стана 10 точки - 56:46.

В последната част Академик спечели с 23:22 и след 79:68 спечели двубоя.

С успеха Академик събра 21 точки и е четвърти, а Спартак Плевен е шести с 20.

Васил Бачев бе най-резултатен за победителите с 19 точки /4 тройки/, Дайшон Найт добави 18, Венелин Христов направи много добър мач с 11 точки, колкото записа и Питър Олисемека. Завърналият се след няколко години в чужбина Иван Лилов бе най-резултатен в първия си мач за Спартак със 17 точки, Николай Маринов добави 12, Цветослав Острев – 10.

В понеделник Академик приема от 19:30ч. в "Колодрума" казахстанския Барсъ Атърау в среща от Балканската лига. Следващият мач в НБЛ е срещу Ямбол като гост следващата събота.