Академик Пловдив жени загуби от Локо Стара Загора в последния мач от редовния сезон

26 Ян 2019 22:05

Локомотив Стара Загора си осигури място в първата четворка през втория полусезон на женската А група. Тимът победи Академик Пловдив като домакин с 67:53 в мач от последния кръг от редовния сезон.

По този начин старозагорки със сигурност ще продължат в първата четворка, тъй като при победа на Славия над Шампион 2006 по-късно днес ще има тройна въртележка между Славия, Локомотив и Септември. В този случай Славия ще завърши на трето място, Локомотив - на четвърто, а Септември - на пето. При загуба на Славия днес Локомотив ще завърши трети, Септември - четвърти, а Славия - пети. Каквото и да се случи обаче мястото на Локомотив в четворката е сигурно.

Отборите изиграха оспорвана първа част, завършила при равенство, но до почивката домакините затегнаха защитата и успяха да дръпнат напред за 30:22. Стабилна трета част увеличи аванса на Локомотив още и след 30 минути тимът водеше с 51:37, като до края успя да запази аванс.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша и грешките, но голямата разлика беше успеваемостта за стрелба за две точки – Локомотив ограничи съперника си само до 27%, от своя страна стреляйки при 40%.

Валерия Алексиева записа 20 точки, 8 борби и 5 асистенции за победителките, а по 13 добавиха Мария Делчева (6 отнети топки, 5 борби) и Златка Маданкова (15 борби).

За Академик Надежда Петрова отбеляза 16 точки, а 15 точки, 22 борби и 8 отнети топки добави Анна Римпова./bgbasket.com