Академик Бултекс 99 загуби като гост на Ямбол

02 Фев 2019 19:45

Академик Бултекс 99 загуби от Ямбол в среща от НБЛ с 82:73, като двубоят се игра в зала Диана в Ямбол.

В първата четвърт домакините поведоха с 26:24, а във втората отново спечелиха с две точки при 20:18.

В третата четвърт Академик спечели с 16:14. Домакините спечелиха двубоя в последната четвърт, която взеха с 22:15.

Така слес 82:73 Ямбол успя да спечели, това беше едва втора загуба за пловдивчани, откакто Асен Николов се върна на треньорския пост в клуба.

Младен Виктович и Питър Олисемека с по 15 точки станаха най-резултатни за пловдивчани, а Васил Бачев добави 14. Айзая Уилямс и Ларон Смит с по 18 точки станаха най-резултатни за домакините.

Следващата седмица Академик гостува на Берое в сряда в двубой от Балканската лига и приема Черно море в среща от НБЛ в събота.