Академик Бултекс 99 продължава без загуба у дома /снимки/

09 Фев 2019 20:02

Академик Бултекс 99 победи с 92:80 Черно море в последна среща от второто завъртане между отборите в НБЛ. Пловдивският тим имаше известни проблеми преди почивката, но след това успя да наложи волята си, като показа отлична успеваемост в далечната стрелба – 14 тройки от 33 опита или 42 процента.

Дебют за пловдивчани направи най-новото попълнение на тима Трой Франклин, който замени продадения в Черна гора Дайшон Найт.

Двубоят започна доста резултатно и Академик успя да спечели първата четвърт с 30:27.

Във втората четвърт резулатът беше равен 19:19. На полувремето пловдивчани водеха с 49:47.

В третата четвърт Академик спечели с 21:13.

В последната четвърт Академик спечели с две точки 22:20 и така крайният резултат стана 92:80.

Най-резултатен стана капитанът Васил Бачев с 19 точки, нов много силен мач записа Питър Олисемека, който се отчете с 17, а новото попълнение Трой Франклин се отчете с 16.

За гостите Александър Кръстев стана най-резултатен с 15 точки.

С успеха Академик вече е четвърти с 24 точки.

Следващата седмица предстоят две поредни срещи от полуфиналите в турнира за Купата на България за Академик срещу шампиона Левски Лукойл. Първият двубой е на 13 февруари в София, а реваншът на 19 февруари в Пловдив.