Разгром! Русия би България с 44 точки на баскетбол

21 Фев 2019 19:41

Мъжкият национален отбор по баскетбол се изложи жестоко и загуби у дома с 44 точки разлика от Русия в предпоследната си среща от световните квалификации. Русия ни победи със 60:104.

Националите до момента направиха много добри квалификации като победиха топ отбор като Франция и изиграха много добър мач като гост на Русия, въпреки че загуби.

Двубоят започна ужасно и след първата четвърт гостите водеха с 26:18, втората завърши 26:12.

В третата руснаците се наложиха с 30:14, а в последната загубиха с 22:16.

Дебют за мъжкия национален отбор направи капитанът на Академик Бултекс 99 Васил Бачев, но той записа само 3 минути игра. Пловдивчанинът в тима Димитър Димитров завърши с 6 точки и записа 24 минути игра.

България е на петото място с 15 точки, а Русия ще се надява на помощ от Франция днес срещу Финландия, за да се класира на Световното.