Академик Пловдив жени започна с победа втората четворка

02 Мар 2019 22:35

Академик Пловдив започна с победа във втората четворка на женската А група. В днешния първи кръг от втория етап на сезона за по-задно класираните тимът се наложи над Шампион 2006 като домакин с резултат 44:39. Никой от отборите не отбеляза повече от 15 точки за четвърт, а пловдивчанки взеха победата през последната част. В следващия кръг те ще гостуват на Септември 97, а Шампион ще посрещне НСА.

Домакините поддържаха малка преднина през почти цялата първа част, за да стигнат до три точки аванс след нея и запазиха разликата до почивката след 6:6 през втората. След почивката гостите стопиха дефицита си и изравниха за 31:31 след 30 минути игра, но Академик направи серия от 13:2 и си осигури успеха в последната десетка.

Отборите бяха сравнително равностойни в статистическите показатели, а много ниската резултатност се дължеше на общо 5 вкарани от 52 стрелби от тройката в мача и общо 42 грешки на отборите. За две точки тимовете вкараха общо 31 от 80 стрелби.

Анна Римпова завърши с 16 точки и 20 борби за победителките, а 13 плюс 5 добави Надежда Петрова.

За Шампион с 22 точки и 14 борби се отчете Елена Димова, а с 10 плюс 12 приключи Цветелина Димитрова./bgbasket.com