Академик Бултекс 99 загуби като гост на Берое

17 Мар 2019 10:27

Отборът на Берое победи Академик Бултекс 99 като домакин с 91:77 точки в последен мач от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига. Това бе 13 успех за Берое от началото на шампионата, а тимът има и 4 загуби на третото място във временното класиране. Пловдивският Академик пък вече е с актив 8 победи и 10 поражения на петата позиция.

С Тре Когинс и Конър Франкамп начело старозагорци се поздравиха със заслужен успех. Когинс бе най-резултатен с 28 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Франкамп завърши със 17 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Берое превъзхождаше съперника си при стрелбата (53%-43%)и в борбата под коша (38-32), а направи и повече асистенции (21-15). В следващия кръг на 23-и март тимът от Стара Загора приема Рилски спортист, а Академик Бултекс почива.

Воденият от треньора Любомир Минчев отбор продължи добрите си игри срещу този съперник в Националната баскетболна лига. Старозагорци стартираха по-добре и след 5 минути игра вече водеха с 20:10, а първата част приключи при 26:21 точки в полза на Берое.

Академик Бултекс 99 обаче намали пасива си и дори поведе с тройка на Младен Виткович четири минути след началото на втората част при 33:32. Играта продължи да бъде оспорвана, а гостите дръпнаха с 3 точки – 43:40 две минути преди почивката. С точни изстрели на Терънс Дженингс и Конър Франкамп домакините стигнаха до 44:44 в края на първото полувреме.

Третата част бе изцяло в полза на Берое. Серия от 9:0 даде аванс на домакините от 59:48 точки в средата на тази четвърт и преди последните 10 минути старозагорци водеха със 70:61. В последната четвърт Берое поддържаше разлика над 10 точки, като авансът достигна до 16.

За Берое 11 точки добави националът Александър Янев. Той овладя и 6 борби. Николай Стоянов и Джеймс Уайт се отчетоха с по 10 за победата.

Най-резултатен за Академик Бултекс 99 беше Питър Олисемека със 17 точки и 12 борби, а 13 добави Трой Франклин./bgbasket.com