Академик Бултекс 99 със страхотна победа в Самоков

28 Мар 2019 20:00

Академик Бултекс 99 постигна страхотна и много важна победа като гост на Рилски спортист в Самоков. Пловдивският баскетболен тим срази съперника си с 81:71 /19:15, 29:22, 17:11, 16:23/, като напълно контролираше двубоя през по-голямата част, а в един момент преднината му стигна цели 23 точки след почивката. Отборът на Асен Николов методично трупаше аванс, който до средата на последната четвърт стана внушителен. Към края гостите спокойно доиграха двубоя, а Рилски спортист успя да стопи част от разликата в заключителните секунди.

Академик Бултекс 99 навакса пасив от 7:13 в началото и обърна със серия от 12:2 още до края на първата четвърт. След това дръпна с двуцифрен аванс на почивката, а до средата на втората четвърт отличният в този мач Питър Олисемека вече имаше 20 отбелязани точки. В третата четвърт страхотната игра на пловдивчани продължи с пълна сила, а здравата защита и бързите атаки на студентите отрязаха всякакви опити на домакините за обрат.

Питър Олисемека завърши с поредния си дабъл-дабъл – 28 точки и 13 борби, което му отреди невероятния коефициент 42. Капитанът Васил Бачев вкара 18 точки, хвана 6 борби и бе 3 от 4 на тройката, Трой Франклин се отчете с 13 точки, 5 борби и 5 асистенции. За Рилски спортист най-резултатен бе Антъни Гуджино с 22 точки, Малик Диме вкара 14, Евгени Хаджирусев – 10. Това бе 9-а победа на пловдивския тим, който има и 10 загуби.

Академик Бултекс 99 е на 5-о място, но има шансове да се пребори за 4-тото в редовния сезон с Рилски спортист, който има 10 победи и 10 загуби с мач повече. При равни точки Отборът на Асен Николов ще е пред Рилецо, тъй като има 2:1 победи, и двете – спечелени в Самоков. Всъщност пловдивчани богат да излязат 4-ти още във вторник, когато от 18.30 часа в зала СИЛА посрещат Академик Сф, а Рилски спортист почива.