Академик Пловдив жени поведе с 18 точки, но загуби от Септември

30 Мар 2019 20:50

Септември 97 записа драматичен обрат във Втората четворка на женската А група. Тимът на Борислава Мандур се наложи над Академик Пловдив като гост със 78:76 след силни финални минути, като преди това изоставаше с 18 точки в хода на мача.

Домакините превъзхождаха съперника си по много показатели, но направиха цели 41 грешки срещу 25 за столичния тим. Предимството на Септември дойде и от броя на откраднатите топки – 23 срещу 9.

С успеха днес Септември 97 оглави Втората четворка с баланс 4-1 и кръг преди края няма как да бъде изместен от първата позиция. Пловдивският тим е с баланс 2-3, колкото имат и останалите два отбора – НСА и Шампион 2006.

В последния кръг Академик Пловдив приема отбора от спортната академия, докато Септември 97 е домакин на тима на Лъчезар Коцев.

Двубоят започна много оспорвано, като двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството. Постепенно обаче домакините взеха инициативата и след силни финални минути на частта поведоха с 27:17, най-вече след по-добри изяви в подкошието. През втория период играта вървеше кош за кош, а на почивката авансът на пловдивския тим се запази при 43:33.

Академик стартира много уверено и след паузата, като увеличи преднината си на 18 точки. Септември все пак успя да намали изоставането си при 49:58 преди последната част и запази шанс за обрат в мача.

Домакините поддържаха комфортен аванс през заключителната четвърт, като две минути и половина преди края водеха със 76:67. До края обаче те не успяха да се разпишат повече, а след серия от 11:0 столичният тим измъкна успеха.

С основен принос за победата бе Константина Какогиани, която отбеляза 30 точки. Ивона Илиева се отчете със 17 точки, 7 борби и 7 асистенции, след като пропусна предния мач на своя тим. Християна Николова добави 15 точки.

За Академик Пловдив Борислава Христова бе най-резултатна с 19 точки, но тя направи и 10 грешки. Анна Римпова е с трипъл-дабъл от 17 точки, 15 борби и 11 асистенции. Петя Аргирова вкара 16 точки, а 13 точки и 10 борби има Надежда Петрова./bgbasket.com