Академик Бултекс 99 загуби полуфинала в Балканската лига, ще играе за бронза

06 Апр 2019 21:06

Академик Бултекс 99 ще играе за бронзовите медали в Балканската лига. Пловдивският баскетболен тим загуби полуфинала от финалната четворка в Тирана срещу македонския Блокотехна със 74:79 /19:16, 21:25, 17:21, 17:17/ и утре от 17 часа българско време ще играе със загубилия от двубоя между албанския Теута и Берое, който започва в 20.30 часа тази вечер.

Двубоят започна с лек превес на Академик Бултекс 99, но постепенно Блокотехна изравни играта и резултата. Тройка На Васил Бачев в края даде аванс от 3 точки на пловдивския тим след първата четвърт. В началото на втората отборът на Асен Николов дръпна с 9 точки след тройки на Груев и Виткович, но до почивката македонският тим отново успя да поведе с точка. В началото на третата четвърт сценарият се повтори – пловдивчани се откъснаха с 6 точки, но позволиха Блокотехна не само да изравни, но и да поведе с 5 точки преди последната решителна четвърт. В нея македонците успяваха да поддържат аванса си и в крайна сметка стигнаха до победата.

Най-резултатни за пловдивчани бяха Васил Бачев и Младен Виткович с по 16 точки, Александър Груев отбеляза 13. Пловдивчани вкараха 13 тройки – с 4 повече от съперника, и не отстъпваха в останалите статистически показатели, но и това не стигна за победата. За Блокотехна се отличиха Младенович с 22 точки, Пен с 18 и Глигориевич с 18. На финала македонският тим ще спори с победителя от мача между Берое и Теута утре от 19.30 часа.