Академик Бултекс 99 грабна бронза от Балканската лига

07 Апр 2019 19:12

Академик Бултекс 99 постигна историческо постижение в клубната си история. Тимът спечели за първи път медал от европейски клубни турнири. Академик спечели бронзов медал от Балканската лига, след като победи с 86:57 Берое в мача за бронза в лигата.

Берое поведе в първата четвърт с 20:17, но във втората пловдивчани спечелиха категорично с 30:14. Така на полувремето резултатът беше 47:34.

Третата част беше беше спечелена със 17:15 от Академик, а в четвъртата момчетата на Асен Николов бяха категорично и след 22:8 спечели и двубоя с 86:57.

Страхотен мач за Академик направи Александър Груев, който завърши с 21 точки, а Никола Вуйович отбеляза 12, Трой Франклин добави 11. Най-резултатен за Берое стана Тре Когинс с 13 точки.

До този момент в клубната история Академик има два медала от турнира за Купата на България. Като това е трети медал в историята на клуба и първи в европейски клубен турнир.