Академик Бултекс 99 удари Ямбол и на една победа от четвъртото място в редовния сезон

18 Апр 2019 21:30

Академик Бултекс 99 грабна поредна убедителна домакинска победа, този път срещу Ямбол с 90:82 /22:25, 26:14, 22:15, 20:28/. Така отборът на Асен Николов е на победа от 4-тото място в редовния сезон, което запази и в момента. Идната сряда пловдивският тим посреща Черно море в последния си мач преди плейофите. Срещу Ямбол домакините загубиха първата четвърт, но оттам нататък поеха пълен контрол върху мача и постепенно увеличаваха аванса си. Разликата можеше да бъде двуцифрена, но към края Асен Николов даде възможност за изява на млади играчи и такива, които по-малко влизат в срещите.

Академик Бултекс 99 започна със серия от 7:0, но гостите съумяха да изравнят при 9:9. След това двубоят тръгна равностойно и чак в края на първата четвърт Ямбол успя да вземе аванс от 3 точки. Отлично включване на Никола Вуйович спомогна Академик Бултекс 99 да обърне и да поведе с 10 точки до средата на втората четвърт – време, за което сръбският център наниза 8 точки. Домакините съумяха да съхранят преднината си и се оттеглиха с 9 точки напред на почивката.

Пловдивският тим игра много стабилно в защита и след почивката, а добрите изяви на Олисемека под коша и тройка на Венелин Христов със сирената осигуриха преднина от 16 точки преди последната решителна четвърт. В нея домакините спокойно поддържаха преднината си, а своя дебют при мъжете направиха юношите Дилян Барбов, който дори се разписа, и Калоян Бойчев.

Питър Олисемека направи поредния си силен мач и приключи с 23 точки и 9 борби за победителите, Никола Вуйович добави 15 точки и 8 борби, Трой Франклин записа дабъл-дабъл от 12 точки и 10 асистенции. Ямбол записа висок процент от тройката – 11 срещу 7 за Академик Бултекс 99, но и това не помогна. За гостите се отличиха Айзея Уилямс с 29 точки, от които 5 тройки, Никола Джурич със 17 точки и Стоян Петков с 12.