Академик Бултекс 99 приключи сезона след загуба от Рилски спортист

29 Апр 2019 19:51

Академик Бултекс 99 отпадна на четвъртфиналните плейофи в НБЛ, с което приключи и сезона. Пловдивчани загубиха реванша срещу Рилски спортист със 77:83 в Самоков и след загуба и в първата среща в Пловдив след 0:2 загуби тимът приключи сезона.

Страхотно започна двубоя за пловдивчани, които поведоха след първата четвърт с 35:23. Домакините намалиха изоставането си във втората четвърт и спечелиха с 20:11. Така на полувремето резултатът беше 48:43 за Академик.

Третата четвърт завърши при 24:14 за Рилецо. Последната завърши при 16:15 за домакините и така те спечелиха двубоя с 83:77.

Васил Бачев стана най-резултатен с 16 точки за пловдивчани, Питър Олисемека добави 14 точки, а с 13 се отчете Трой Франклин. Антони Гуджино с 20 стана най-резултатен за Рилски спортист.

Така Академик приключи сезона като полуфиналист в турнира за Купата на България, четвъртфиналист в НБЛ и най-доброто историческо постижение през този сезон третото място и бронзовите медали в Балканската лига.