След 30 години Балкан отново е шампион!

30 Май 2019 00:59

Баскетболният Балкан спечели пета в историята си титла и първа такава от 1989 г. насам, след като победи Левски Лукойл пред над 3000 зрители в “Арена Ботевград” с 90:75 (21:14; 25:20; 27:18; 17:23) и спечели финалната серия с три на една победи.

Мачът започна много оспорвано, Балкан поддържаше лек аванс от 2-3 точки със силна защита, а Левски пропусна доста стрелби и след силна серия домакините поведоха с 10 точки минута преди края на първия период - 21:11.

Нападението на Балкан не започна добре втората част и Левски намали до точка при 25:26. Две тройки на Митко и Браун обаче отново увеличиха отново преднината на Балкан до седем, докато Левски отвърна с тройка на Божо Аврамов.

После Брендън Браун я върна, за да даде 9 аванс на “зелените”.

Тройка на Митко Димитров във сирената за край на първото полувреме даде най-големия аванс от 12 точки за Балкан на почивката.

Второто полувреме започна ударно за Балкан със серия 7:2, с което домакините дръпнаха с 15 точки по-малко от две минути след началото на второто полувреме.

Левски вкара едва два коша за четири минути, а подкрепяни мощно от своята публика домакините бяха на крилете на радостта, правейки разликата 22 в края на третия период.

Левски успя да свали за кратко изоставането си до под 20, но след много силна игра третият период приключи с 21 точки в полза на Балкан.

За кратко в началото на последната част разликата падна до 15 точки, но Балкан не позволи това да продължи дълго и до края на мача не даде шанс на противника, за да триумфира с титлата.

Димитър Димитров бе най-резултатен, като завърши с 23 точки и 8 борби. С 20 се отличи най-полезният играч във финалите Брендън Браун, а с дабъл-дабъл завърши Микейл Хопкинс.

Деян Иванов вкара 14 за Левски Лукойл, 13 добави Христо Захариев, а по 12 нанизаха Божидар Аврамов и Калоян Иванов.