Левски Лукойл ще играе на финал за Купа Пловдив

28 Сеп 2019 18:47

Левски Лукойл е първият финалист в баскетболния турнир Купа Пловдив. „Сините“ надиграха със 76:61 румънския Питещ.

Първото полувреме завърши при резултат 44:43 за Питещ.

В края на третата четвърт бесен от съдийско решение треньорът на Питещ поиска да извади отбора си от двубоя. Все пак след кратка разправия румънците решиха да продължат двубоя. След края на третата четвърт резултатът беше 59:54 за Левски.

В последната четвърт Левски поведе с разлика още в началото и нямаше проблем да спечели двубоя със 76:61.

След двубоя се проведе и официалното откриване на турнира.

Във финала утре Левски Лукойл ще играе срещу победителя от втория полуфинал между домакина Академик Бултекс 99 и Спартак Плевен, който започва в 19:20ч. Финалът ще е утре, от 18:00ч. Питещ ще играе за третото място в турнира от 16:00ч. срещу загубилия от Академик Бултекс 99 и Спартак Плевен.