Академик Бултекс 99 се измъчи срещу Спартак Плевен, но е на финал за Купа Пловдив /снимки/

28 Сеп 2019 21:05

Академик Бултекс 99 спечели много драматичен полуфинал в турнира Купа Пловдив срещу Спартак Плевен със 79:75. Така утре тимът ще играе на финал с Левски Лукойл.

Равностойно започна първата четвърт в двубоя и Академик Бултекс 99 имаше две точки аванс при 18:16.

Полувремето завърши при резултат 35:34 за гостите от Плевен. След като втората четвърт приключи при резултат 19:16 за Спартак Плевен.

Третата четвърт гостите поведоха с разлика, след като спечелиха частта с 26:21 и така след 30 минути игра резултатът беше 61:55 за Спартак Плевен.

Последната четвърт завърши при 24:14 за домакините и след 79:75 Академик се класира на финала в турнира.

Така Академик ще защитава титлата си от миналата година като ще срещне във финала от 18:00 Левски Лукойл. В мача за трето място румънския Питещ ще играе срещу Спартак Плевен от 16:00ч. Мачовете се играят в зала "Сила".