Левски Лукойл спечели Купа Пловдив след хубав финал с Академик Бултекс 99

29 Сеп 2019 20:01

Академик Бултекс 99 загуби от Левски Лукойл със 70:66 финала в приятелския турнир за Купата на Пловдив.

Двубоят започна с разлика за Академик Бултекс 99, но постепенно Левски намали изоставането си и поведе. Във втората четвърт нещата се промениха и разликите бяха малки и така на полувремето Левски Лукойл водеше само с точка - 29:28.

След 30 минути резултатът беше 49:45 за Левски.

Интересна беше и последната четвърт, като Академик беше близо до това и да победи, но все пак Левски успя да вдигне трофея след 70:66.

В мача за трето място по-рано днес румънския Питещ победи с 94:83 Спартак Плевен.

За най-добър играч на турнира беше обявен Йордан Минчев от Левски Лукойл, а Николай Маринов от Спартак Плевен беше най-резултатен с 34 точки.

Следващата събота Академик Бултекс 99 стартира новия сезон в НБЛ с домакинство на Ямбол. Мачът е в зала "Сила" от 18:00ч.