Загуба за женския отбор на Академик у дома

27 Окт 2019 22:02

Локомотив Стара Загора записа първа победа в източния регион на женското първенство. Тимът се наложи над Академик Пловдив като гост с резултат 89:63. По този начин и двата отбора вече имат по победа и загуба във временното класиране. В следващия кръг Локомотив посреща Черно море Одесос, а Академик – Берое Стара Загора.

Гостите взеха преднина още в началото на мача, но през голяма част от първия период съперникът успяваше да се задържи близо в резултата. В края ѝ и през втория период обаче старозагорки дръпнаха далеч напред, за да стигнат до 20 разлика на почивката при 49:29. През третата десетка разликата скочи и над 30 точки, а в края на мача гостите намалиха темпото, като в игра бяха повече от резервните състезателки и това позволи на Академик да стопи част от разликата, но не и да повлияе на крайния изход.

Всички 10 баскетболистки, влезли в игра за победителките, се разписаха, като с 21 точки и 6 асистенции се отчете Валерия Алексиева, а 20 точки и 6 борби записа Дебора Филипова.