Тежка загуба за женския баскетболен отбор на Академик

01 Ное 2019 20:36

Берое Стара Загора очаквано продължава без грешка в женската А група. В среща от източния регион доста по-опитните баскетболистки на Таня Гатева се наложиха над Академик Пловдив като гост със 126:52. Те поведоха от самото начало и до края нямаха проблем да спечелят убедително, като това бе третият им пореден мач в шампионата, в който минаха границата от 100 точки.

В основата на успеха бе Теодора Динева, която отбеляза впечатляващите 41 точки в срещата, като бе 20-25 при стрелбата от игра. Баскетболистката записа на сметката си още 7 борби, 8 асистенции и 6 откраднати топки, като направи само една грешка за 29 минути игра.

Берое имаше предимство по всички показатели, като най-сериозно то бе при стрелбата от тройката (12 срещу 1), борбите (53 срещу 38), асистенциите (41 срещу 18), откраднатите топки (29 срещу 7) и по-малкия брой грешки (13 срещу 40).

Победата бе трета за старозагорския тим, който в следващия кръг приема Локомотив. Академик е с баланс 1-2, като му предстои домакинство на Черно море Одесос.

Двубоят започна със значително превъзходство на гостите, които още след първите десет минути поведоха с 31:13. През втория период Академик направи куп пропуски и така и не успя да се разпише от игра. Тимът вкара само един наказателен удар, а в комбинация с многото грешки, на почивката изоставаше с 14:61.

След паузата старши треньорите на двата отбора продължиха да въртят съставите си. Домакините оказаха малко по-сериозна съпротива на своя съперник, но преди заключителната четвърт разликата в полза на Берое продължи да расте при 94:36. Въпреки че крайният победител отдавна бе ясен, до края гостите продължиха да доминират и спечелиха още по-убедително.

Теодора Динева бе най-резултатна за успеха със своите 41 точки. Карина Константинова отбеляза 21 (четири тройки) и направи 11 асистенции. По 13 точки имат Стефани Пендова (8 борби, 7 асистенции и 8 откраднати топки) и Мартина Георгиева (8 борби). Радослава Бъчварова вкара 11 точки, с 10 точки, 7 борби и 7 асистенции е Гергана Иванова.

За Академик Пловдив Златка Кьосева се отчете с 14 точки и 8 борби. Диляра Четинова добави 10 точки./bgbasket.com