Балкан с победа Академик и в Пловдив

02 Ное 2019 20:16

Шампионите от Балкан (Ботевград) продължават с победната си серия през сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложиха при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 82:73 (16:12; 26:19; 28:16; 12:26) в дербито на V кръг.

Крис Минков беше най-резултатен за победителите – 13 точки, Михайло Секулович добави 11 точки, а Станислав Цонков, Марко Радонич и Кени Хол вкараха по 10 точки.

Васил Бачев се отличи с 27 точки за домакините, Обрад Томич реализира 14 точки, а Василие Кнежевич завърши с „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 10 борби.

Двубоят започна доста нервно, като баскетболистите на двата отбора допуснаха поредица от грешки и след 120 секунди игра резултатът все още бе 0:0. Сушата бе прекъснаха от Секулович, който вкара за Балкан, като до края на периода „зелените“ стояха по-добре на терена и заслужено водеха с 16:12 след първите десет минути.

В началото на втората четвърт ролите се размениха, след като домакините от Пловдив подобриха значително представянето си, а Пери и Бачев изведоха Академик Бултекс 99 напред за първи път в мача – 19:18. Гостите от Ботевград отговориха подобаващо, като възпитаниците на Йовица Арсич не само си върнаха лидерската позиция, но и дръпнаха с двуцифрена разлика, която се запази и до почивката – 42:31.

Шампионите започнаха силно и второто полувреме, като се възполваха максимално от няколко грешки на съперника и разликата се покачи до 16 точки – 51:35, което принуди Асен Николов да вземе прекъсване след само три минути игра. Въпреки наставленията на наставника на пловдивчани, след подновяването на играта Балкан продължи да диктува събитията на терена, като Крис Минов наниза три поредни тройки, а след 30 минути игра гостите водеха със 70:47.

В заключителния период Йовица Арсич пусна в игра голяма част от резервите си, което позволи на домакините да свалят изоставането си до девет точки, но това бе всичко по-интересно в мача, като последния съдийски сигнал прозвуча при 82:73 в полза на Балкан (Ботевград).