Академик Бултекс 99 с нова победа в Балканската лига

21 Ное 2019 22:09

Академик Бултекс 99 записа трета поредна победа в Балканската лига, след като победи като гост косовския Пея с 98:87. Така тимът излезе като лидер в лигата без загуба и с три победи от три мача. Любопитно е, че двубоят се игра само 48 часа след другия мач от лигата на Академик срещу Ибар също спечелен.

В първата четвърт Академик поведе с 26:24, а по-сериозна разлика дойде от втората четвърт - 26:19.

В третата четвърт завърши при 29:17 за Академик, а в последната четвърт Пея спечели с 27:17 и така резултатът беше 98:87 за Академик.

Шакир Смит завърши с най-много точки в двубоя - 31 точки, капитанът Васил Бачев добави 23, а Уил Пери завърши с 18. Хенрик Сирко с 29 стана най-резултатен за Пея.

В неделя Академик приема Берое в среща от НБЛ, а на 4 декември е следващият мач от Балканската лига - домакинство на Влазния.