Страхотна победа за Академик Бултекс 99 срещу Берое /снимки/

24 Ное 2019 19:14

Академик Бултекс 99 победи с 91:63 Берое у дома в третия си пореден мач тази седмица и записа трета поредна победа, след като записа две победи в Балканската лига във вторник и четвъртък.

В първата четвърт беше страхотна за пловдивчани и те поведоха с 30:10.

Втората четвърт беше спечелена с точка от Берое 17:16 и така пловдивският тим имаше страхотна преднина на полувремето - 46:27.

В третата четвърт Берое спечели с 22:17 и понамали преднината на пловдивчани като резултатът след 30 минути игра беше 63:49.

Пловдивчани бяха много убедителни и в последната четвърт, която спечелиха с 28:14 и така спечелиха двубоя с 91:63.

Уил Пери стана най-резултатен с 19 точки за Академик Бултекс 99, а Васил Бачев и Обрад Томич завършиха с по 17 точки. За Берое най-резултатен стана Реджър Доуъл стана най-резултатен със 17 точки.

Следващата събота Академик гостува на Левски в София.