Академик Бултекс 99 удари Академик София в нервен мач /снимки/

28 Дек 2019 21:10

Академик Бултекс 99 завърши годината с победа над Академик София с 88:70 . Двубоят беше много нервен през първото полувреме и треньорът на пловдивчани Асен Николов беше изгонен от скамейката на Академик.

Академик Бултекс 99 стартира чудесно двубоя и направи серия от 10:0, което наложи прекъсване от страна на гостите. Първата четвърт завърши при резултат 18:14 за домакините.

В края на втората четвърт треньорът на Академик Асен Николов избухна след съдийско решение в ущърб на пловдивчани и беше изгонен от скамейката на домакините. Частта беше спечелена с 26:18 от гостите и така на полувремето резултатът беше 40:36 за Академик София.

Пловдивчани се съвзеха след слабата втора четвърт и изгонването на Асен Николов и изиграха страхотна четвърт, която спечелиха с 34:12 след 30 минути игра.

Последната четвърт завърши наравно 18:18 и така след 88:70 Академик спечели двубоя.

Обрад Томич стана най-резултатен за домакините със 17 точки, Василие Кнежевич добави 15, а Александър Груев се отчете с 11.

Най-резултатен за гостите стана Цветомир Чернокожев с 12 точки.

На 4-ти януари Академик гостува в НБЛ на Балкан в първия си мач за новата година.