Академик Бултекс 99 със седма поредна победа в Балканската лига /снимки/

21 Ян 2020 20:15

Академик Бултекс 99 постигна седма поредна победа в Балканската лига и продължава да е без загуба в лигата. Пловдивчани победиха при домакинството си на черногорския Ибар с 89:66.

Пловдивчани стартираха с три точки аванс при 7:4. Академик увеличи аванса си с още една точка при 15:11, но в края на частта гостите намалиха аванс на две точки - 17:15.

Добра беше втората четвърт за пловдивчани, които спечелиха с 24:18. Така след 30 минути игра резултатът беше 41:33 за пловдивчани.

Пловдивчани спечелиха с 20:13 третата четвърт.

Седрик Боуен стана най-резултатен с 25 точки за победителите, 13 добави Шакир Смит, а капитанът Васил Бачев се отчете с 10.

Неманя Симович стана най-резултатен за Ибар с 20 точки.

В последната четвърт пловдивчани се наложиха с 26:20. Така с общ резултат 89:66 Академик спечели двубоя и записа седма поредна победа в Балканската лига и е убедителен лидер в лигата.

Академик гостува на Влазния на 29 януари в следващия си мач от Балканската лига. Преди това тимът ще гостува на Берое в четвъртък в среща от НБЛ.