Академик Бултекс 99 обърна Ямбол със 77:61

01 Мар 2020 12:05

След силна втора част Академик Бултекс 99 обърна гостуващия Ямбол със 77:61 /18:19, 14:16, 24:14, 21:12/ в мач от поредния кръг на НБЛ. До почивката гостите водеха в резултата през по-голямата част и контролираха двубоя, но след антракта домакините със силна и сърцата игра обърнаха резултата в своя полза.

Първата четвърт премина бързо и драматично, двата отбора сменяха водачеството, за да се стигне до точка аванс в полза на гостите. Със силна игра на Дарин Иванов Ямбол дръпна с 9 точки в началото на втората четвърт, в един момент разликата стана и двуцифрена. Последва много солидна игра в защита и на двата отбора, но в последните минута-две преди почивката домакините със сърцата игра успяха да стопят пасива си само до 3 точки.

Академик Бултекс 99 започна силно третата четвърт и обърна резултата със серия от 8:0 след две тройки и кош на Шакир Смит. Сърцатата игра на домакините продължи и те взеха 7 точки аванс преди решителната последна четвърт. 7 минути преди края домакините направиха двуцифрена разлика на съперниците си и със солидна игра в защита не само че не допуснаха тя да бъде застрашена, но и успяха още повече да я увеличат. Към края в игра влязоха и младите Кръстомир Михов, Йоанис Кикрилис и Марио Боянов, като Михов и Боянов дори се отчетоха с тройки.

Шакир Смит бе над всички с 22 точки, от които 4 тройки за домакините, Василие Кнежевич добави 14, Васил Бачев – 12. З Ямбол най-полезни бяха Ричард Амаради с 15 точки, Стивън Круун, Евгени Иванов и Дарин Иванов добавиха по 10.