Академик със сребърните медали при 14-годишните

19 Авг 2020 20:03

Академик Бултекс 99 грабна сребърните медали от финалите на държавното първенство по баскетбол за деца до 14 години в Ботевград. На финала момчетата на Йордан Иванов отстъпиха на домакина Балкан с 64:79 /21:20, 16:8, 11:23, 16:28/. Пловдивчани водеха до почивката и на моменти имаха двуцифрен аванс, но през втората част младите балканци успяха да обърнат нещата в своя полза. Кристиян Александров и Александър Язаджиев вкараха по 11 за пловдивския тим, Димитър Димитров завърши с 9.

Академик Бултекс 99 записа общо 6 победи и 1 загуба на финала в решителните мачове за призовите места в шампионата. Припомняме, че преди броени дни 16-годишните момчета, водени също от Йордан Иванов, спечелиха бронзовите медали на финалите в Пловдив.