Академик с летящ старт в НБЛ

10 Окт 2020 20:06

Академик Пд направи летящ старт в Националната лига по баскетбол за мъже. Пловдивският тим изигра отличен мач и победи Черно море във Варна с 97:82 /25:22, 18:15, 31:29, 23:16/. Тимът на старши треньора Йордан Янков действаше много компактно в защита и нападение, бореше се под коша, където Йере Вуцица и Обрад Томич бяха пълни господари, добре движеше топката и не остави шансове на домакините. Академик трупаше аванс с всяка изминала четвърт, като на почивката преднината на пловдивчани бе 6 точки и 8 - преди последната решителна четвърт. В нея моряците опитаха финален щурм, но две тройки на Васил Бачев сложихпа край на ентусиазма им, а до края гостите дори направиха преднината си двуцифрена.
Васил Бачев и Тони Гуджино бяха най-полезнип за победителите с по 20 точки. Те вкараха и по 5 тройки, а като цяло успеваемостта в далечната стрелба на пловдивчани бе много висок - 16 от 33 или 48 процента. Обрад Томич добави 11 точки за успеха, Адриян Секулов - 9. За домакините се отличиха Александър Стойков с 21 точки, Александър Янев с 19 и Милош Кожбашич с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби. В следващия кръг Академик Пд посреща Рилски спортист на 17 октомври, събота, от 19 часа в зала СИЛА.