Левски Лукойл победи Рилски спортист

12 Окт 2020 21:08

Левски Лукойл спечели дербито на първия кръг от новия сезон в НБЛ срещу Рилски спортист. „Сините“ се наложиха със 75:64 (15:10, 23:28, 8:21, 18:16) в „Арена Самоков“ след много силно второ полувреме.

Данило Тасич изигра страхотен мач за победителите. Сръбският център записа „дабъл-дабъл“ от 24 точки и 12 борби. Той добави и 4 асистенции. Чавдар Костов и Йордан Минчев добавиха по 11 точки, а Райън Райт остана с 9. За Рилски най-резултатен бе Павлин Иванов с 16 точки. Тери Портър добави 11 от пейката. Алекс Симеонов и Николас Карвачо останаха с по 8.

Срещата започна равностойно. В края на първата четвърт Брендън Браун и Николас Карвачо бяха в основата на серия от 8:0, след която домакините поведоха с 13:8. След 10 минути игра „скиорите“ имаха аванс от 15:10.

Вторият период започна силно за Рилски, които чрез Карамфилов, Симеонов и Иванов се откъснаха в резултата с двуцифрена преднина 32:22. След пет поредни точки на Чавдар Костов Левски Лукойл се върна в мача, а първото полувреме завърши наравно – 38:38.

„Сините“ започнаха много силно третата четвърт. Данило Тасич вкара няколко важни стрелби, за да може отборът на Тити Папазов да дръпне с 43:52. Самоковци не успяха да влязат в ритъм и третият период завърши 8:21 за гостите. Само през тази част сръбският център вкара 11 точки.

В началото на поледния период Левски Лукойл направи преднината си цели 18 точки след отлични изяви на Захариев и Тасич. След кош на Райън Райт гостите имаха аванс от 50:70. До края на срещата гостите намалиха оборите и вкараха само 5 точки за крайното 64:75./ dsport.bg