Академик с второ поражение в Балканската лига /снимки/

13 Ян 2021 20:16

Академик Пд допусна втора загуба в Балканската лига, в която продължава да бъде начело в класирането на група Е с 6 победи. Като домакин в зала СИЛА пловдивският баскетболен тим отстъпи на македонския Куманово със 79:96 /20:23, 21:24, 21:22, 17:27/. За отбора на старши треньора Йордан Янков това бе трети мач в рамките на 5 дни и умората оказа своето влияние. Гостите поведоха след първата четвърт, след което увеличиха аванса си на почивката и затвърдиха успеха си в последната четвърт, спечелена убедително.

Обрад Томич бе най-полезен за домакините с 15 точки и 7 борби, Николай Титков записа 14, Йере Вуцица - 13 точки. За победителите се отличиха Кори Рейли Рос с 21 точки, Александър Андрейевич с 14 и Горян Марковски и Ненад Зивчевич с по 12 точки. В събота от 19 мача Академик посреща Берое от 19 часа в зала СИЛА в мач от поредния кръг на НБЛ.